troskliwie dba o delikatną skórę

Odkrycie polskich naukowców

Molekuła Regen7 to odkrycie będące efektem kilkunastoletnich prac badawczych prowadzonych przy współpracy polskich naukowców z Politechniki Łódzkiej i z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wszystko zaczęło się w latach 90-tych, kiedy to chemicy z Politechniki Łódzkiej rozpoczęli prace nad zastosowaniem wybranych soli pirydyniowych jako potencjalnych terapeutyków. Badania prowadzono we współpracy z biochemikami, mikrobiologami oraz klinicystami z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Doprowadziły one do nieoczekiwanych odkryć o poważnym znaczeniu poznawczym i aplikacyjnym. Okazało się, że wybrane 3-podstawione sole 1-metylopirydyniowe wykazują niezwykle ciekawe właściwości. Szczególną uwagę naukowców zwróciło działanie metabolitu witaminy PP (obecnie znanego jako Molekuła Regen7). Substancja znana była od szeregu lat, ale jej funkcja terapeutyczna nie była nigdy wcześniej badana. Wytrwałość oraz harmonijna współpraca pomiędzy polskimi naukowcami doprowadziła do etapu nie tylko poznania mechanizmu działania tego związku, ale również oceny jego funkcji terapeutycznej w aplikacyjnych badaniach dermatologicznych. Ostatecznie wspólne wysiłki badaczy z Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi doprowadziły do powstania firmy PHARMENA oraz opracowania i wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów, opartych na Molekule Regen7. Molekuła Regen7 to unikalna substancja czynna pochodzenia witaminowego.

Molekuła Regen7 to:

  • substancja pochodzenia witaminowego – jeden z dwóch podstawowych metabolitów witaminy PP (B3)
  • substancja fizjologiczna – wytwarzana w organizmie człowieka
  • substancja występująca naturalnie  w wyciągu z algi brunatnej Undaria Pinnatifida – Wakame

Właściwości

Molekuła Regen7 to unikalna substancja czynna o potwierdzonym w badaniach aplikacyjnych działaniu chroniącym przed powstawaniem podrażnień i korzystnie wpływająca na naskórek (Pol. J. Pharmacol., 2003, 55, 109). Działa regenerująco i utrzymuje skórę w dobrej kondycji. Nie powoduje podrażnień i jest dobrze tolerowana przez skórę.

Zastosowanie

Ze względu na swoje właściwości Molekuła Regen7 znajduje szczególne zastosowanie w preparatach kierowanych do pielęgnacji skóry wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień i alergii. Jej połączenie z emolientami i starannie dobranymi, najwyższej jakości składnikami pielęgnacyjno-ochronnymi pozwoliło na stworzenie unikalnej linii  preparatów emolientowych allerco® BABY i allerco® MED. Preparaty allerco® oferują kompleksową pielęgnację w zakresie ochrony skóry i utrzymania jej fizjologicznej równowagi.