troskliwie dba o delikatną skórę
Od 1 dnia życia

Higiena i pielęgnacja skóry pod pieluszką

Aby ustrzec niemowlę przed odparzeniem skóry w okolicy stosowania pieluszki i związanym z nim kłopotami, wystarczy stosować prostą i skuteczną profilaktykę w zakresie przewijania i higieny okolic około pieluszkowych. Obejmuje ona:
  1. częste zmiany pieluszek,
  2. dokładne umycie i osuszenie skóry w miejscu stosowania pieluszki – przy każdorazowej zmianie pieluszki należy dokładnie umyć skórę dziecka z moczu i resztek kału przy użyciu delikatnych środków myjących (np. preparatów emolientowych allerco® BABY) nienaruszających naturalnej warstwy ochronnej skóry. Nie należy stosować kosmetyków nieprzeznaczonych  dla dzieci oraz zawierających składniki działające komedogennie (zatykające pory),
  3. stosowanie kremu przeciw odparzeniom przy każdorazowej zmianie pieluchy – niewielką ilość kremu należy nakładać ruchami okrężnymi na umytą i dokładnie osuszoną skórę w miejscu stosowania pieluszki. Nie wcierać, lecz delikatnie rozsmarować do uzyskania cienkiej warstwy ochronnej. Wystarczy nałożenie jednej warstwy preparatu. Większa ilość  nie zwiększy jego skuteczności.
  4. wietrzenie pupy niemowlęcia – przed założeniem czystej pieluchy, po umyciu i osuszeniu skóry, dobrze jest potrzymać ją przez chwilę na powietrzu.